Categories: Indeksowanie i ranking :

dlaczego warto podawać adres strony

Showing 1-42 of 42 messages
dlaczego warto podawać adres strony Kaspar 5/20/10 9:24 AM
Witam,

szczególnie nowi użytkownicy naszego forum nie zawsze są skłonni podawać adresy stron których dotyczą ich pytania. Rozumiem że niektórzy obawiają się że forum będzie pojawiać się w wynikach wyżej niż ich strona na zapytania nawigacyjne (domenę). O ile to kogoś martwi, wystarczy skorzystać z jednego z licznych serwisów skracający URLe :-)

Wiem że w przypadku większych organizacji publiczne pytanie może być postrzegane w różny sposób, jednak bez prawdziwego adresu możemy najwyżej zgadywać jakie jest rozwiązanie problemu. Lub czy w ogóle jest jakiś problem :-( Poza tym kolejny webmaster z podobnym problemem nie będzie wstanie sam sobie pomóc i będzie zmuszony powielać to samo pytanie :-( Dlatego proszę podawajcie zawsze adresy witryn :-)

Guglarz 

http://tiny.cc/

http://bit.ly/
Re: dlaczego warto podawać adres strony darmoweogłoszenia.pl 5/25/10 1:48 PM
Witam,

Można prosić o pilny kontakt z nami Panie Kaspar Szymański?

Z góry dziękuję
Goldix Systems Int
POLAND
aukcje(at)goldixsystems.com
Re: dlaczego warto podawać adres strony wokisz 5/25/10 2:35 PM
To może i nieoficjalny generator oficjalnych skrótów :-)

http://goo.gl/07xH
Re: dlaczego warto podawać adres strony FredoJerz 5/27/10 3:17 PM
Dopiero, przed chwilą, przeczytałem wpis Kaspra.

Powody nie podawania e-dresów mogą być bardziej prozaiczne.
np.:chęć uniknięcia posądzeń o spamowanie.

Serdecznie pozdrawiam z Krakowa.
:-) FredoJerz
Re: dlaczego warto podawać adres strony JPi 5/28/10 7:10 AM
Mnie się też wydaje, że część użytkowników się obawia, że coś będzie nie tak z ich stroną i jeszcze im się oberwie, chociażby w wyniku niewiedzy. Chociaż może nie potrzebne są takie obawy.
Re: dlaczego warto podawać adres strony bceuropa 5/31/10 1:56 AM
Niepotrzebnie się obawiacie. Przecież to forum służy rozwiązywaniu problemów, więc jeśli podajecie adres strony to zazwyczaj takiej która je ma. (tu z założenia omawia się strony z problemami) W wielu przypadkach bez podania adresu, pojawia się wiele postów "na oko", które jeszcze bardziej frustrują właściciela witryny. Natomiast często kiedy podacie adres, korzyść może być dwojaka. Po pierwsze ułatwia to odnalezienie problemu, a ponadto bardzo często można wychwycić inne "byki", które są z tematem nie związane, ale poprawiają widoczność i funkcjonalność waszych stron.
Re: dlaczego warto podawać adres strony bceuropa 5/31/10 2:02 AM
A co do niewiedzy to obawa jest całkowicie bezzasadna. Prawdopodobnie wiele osób chce pozostać całkowicie anonimowym, ponieważ boją się wyśmiania czy odnalezienia rażących błędów i właśnie z tego powodu nie podają namiarów na swoje strony.
Na to jest jedno lekarstwo. Wystarczy przejrzeć kilkanaście postów i zobaczycie, że nikt tu się nie wyśmiewa, ani nie dyskutuje nad stanem wiedzy użytkowników. A jeśli się taki malkontent pojawia to raczej dostaje po uszach, od reszty. Więc obawy te są nieuzasadnione. Bardziej nieuzasadnione jest tkwić w problemie.
Re: dlaczego warto podawać adres strony djtranx 6/5/10 3:48 AM
Jest tak między innymi dlatego że Google banuje za kupowanie linków innych niż Adwords a ja to robię bo muszę jakoś zdobywać ruch a w Adwords mam bana bo 4 lata temu dodałem 10 niedozwolonych reklam i wasi pseudospecjaliści stwierdzili 'konto nie zostanie odblokowane, proszę się z nami więcej nie kontaktować' to kupuję zwykłe reklamy na stronach a najczęściej nie ma możliwości wstawienia nofollow bo system reklamowy openX używany w większości portali nie ma takiej funkcji. Więc kupuję linki ale nie mam bana bo nikt z Gogle nie zna adresu strony.

Jakbyście zrobili jakąś opcję pozwalającą oznaczyć [b]na mojej stronie[/b] że link przychodzący z domeny A i B i C jest płatny, to byłoby ok, ale wy wymagacie żeby ten u kogo kupuję link wstawił nofollow, a oni nie chcą tego zrobić, nie mają możliwości technicznych czy nie wiedzą że trzeba.
Re: dlaczego warto podawać adres strony djtranx 6/5/10 3:51 AM
Poza tym jakbym podał adres do mojego katalogu stron, to byście zobaczyli że np 10 wpisów na 6000 jest spamerskich i za to bym dostał bana na całą domenę.
Re: dlaczego warto podawać adres strony jarma 2/3/11 12:00 AM
Witam,

To jest efekt braku zaufania do Google.
Podejrzą i naprzykład zbanują, udając przy tym Greka.

Pozdrawiam
- jarma
Re: dlaczego warto podawać adres strony bceuropa 2/3/11 2:33 PM
>Podejrzą i naprzykład zbanują, udając przy tym Greka.

Widzisz - naczelną ideą tego forum jest raczej zdanie:
"Podejrzą i na przykład pomogą - wskazując co trzeba zmienić.
...tak właśnie to wygląda. Poczytaj trochę, zobaczysz...

Re: dlaczego warto podawać adres strony gringo12 1/7/12 2:30 PM
Witam,

Chciałem prosić o pomoc Guglarza, dlatego piszę w tym miejscu. Mam nadzieję, że nie będzie to potraktowane jako złośliwość, albo nieumiejętność czytania ze zrozumieniem. Pisałem już w dziale "Indeksowanie i ranking", ale nie uzyskałem moim zdaniem satysfakcjonującej odpowiedzi.
Moja strona www.radio81.pl pod frazy radio, radio internetowe, radio eska, radio zet itp. znajdowała się na wysokich miejscach (w pierwszej 10). Kilka dni temu spadła z wyników wyszukiwania na te frazy z Google. Pisałem do Google i w odpowiedzi otrzymałem, że nie stwierdzono żadnego spamowania ani niepożądanych działań. Czy to ma związek z nowym algorytmem Panda? Z tego co wiem Panda została wprowadzona do Polski w sierpniu. Od tamtej pory do grudnia moja strona utrzymywała się na wysokich pozycjach.

Jeśli byłby Pan łaskaw przejrzeć moją stronę i napisać parę wskazówek co zrobić, aby strona znów powróciła do wyszukiwarki Google to byłbym bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję za odpowiedź


Pozdrawiam


Re: dlaczego warto podawać adres strony Lukas 1/7/12 2:55 PM
załóż nowy wątek.
Re: dlaczego warto podawać adres strony Sebastian 1/15/12 9:19 AM
"Pisałem już w dziale "Indeksowanie i ranking", ale nie uzyskałem moim zdaniem satysfakcjonującej odpowiedzi."

Sorry, ale to, że zadasz drugi raz pytanie - to raz, że bez sensu, bo zmusza do robienia od nowa tego samego, a dwa - nie masz wiary w to, co Ci tutaj osoby radzą - więc ... tym bardziej po co zadawać drugi raz to samo pytanie?

Jak nie ma odpowiedzi albo jest niesatysfakcjonująca - to nic na to sie nie poradzi. To Forum - nie wyrocznia :)
(unknown) 2/24/12 10:56 AM <This message has been deleted.>
Re: dlaczego warto podawać adres strony Lukasz Yasecure.pl 6/3/12 7:19 AM
Z tego, co widzę, linki są bez atrybutu nofollow, więc generalnie chyba dobrze jest wrzucić tutaj swojego linka :)
Re: dlaczego warto podawać adres strony dave84 6/3/12 11:25 AM
No nie wiem, bo może być to link nienaturalny z nietematycznej strony:P
A poważnie to on nicpraktycznie nie daje i tak.
Re: dlaczego warto podawać adres strony Lukasz Yasecure.pl 6/4/12 12:49 AM
dave84, dlaczego? Jeśli ktoś prowadzi forum tematycznie związane z Google, indeksowaniem, optymalizacją, itp. to nawet się tematycznie wpasuje :)
Re: dlaczego warto podawać adres strony dave84 6/4/12 10:58 PM
No w takim wypadku to oczywiście będzie dobry tematyczny link:)
Re: dlaczego warto podawać adres strony gazetabaltycka 7/5/12 8:11 AM
A spróbujemy i zaryzykujemy: http://gazetabaltycka.pl  :)
Re: dlaczego warto podawać adres strony Stanleyek 7/18/12 1:04 PM
To ja też nie będę gorszy: http://www.freshbamboo.pl
Pozdrawiam
Re: dlaczego warto podawać adres strony dave84 7/18/12 11:28 PM
Ale podajecie te linki, bo pozycje spadły czy tylko żeby podlinkować sobie stronę?:D
Re: dlaczego warto podawać adres strony Sebastian 7/19/12 12:20 AM
Moim zdaniem chodzi o to drugie. Coś z tym będzie trzeba zrobić...
Re: dlaczego warto podawać adres strony Dawid kiki 9/24/12 9:49 AM
USUNIĘTO (Sebastian)

"Zapraszam na moją strone + adres" - Forum to nie jest tablica ogłoszeniowa
Re: dlaczego warto podawać adres strony Iwona Pirch 10/3/12 4:21 AM
Witam,

mam pytanie dotyczace rankingu strony. Jaki moze byc powid ze zniknela z Google? Przez oistatni rok byla na pierwszej stronie pod wyszukiwanym slowem kluczowym w google, bing i yahoo. Ale tydzien temu strona calkowicie zniknela z google, na pozostalych spadla z pierwszej pozycji na 6? Jakies pomysly? Aha, strona to http://www.teethwhiteningmiltonkeynes.co.uk Wiem, ze strona nie polska, ale zasady raczej sa te same.Jesli ktos ma pojecjie jakie moga byc przyczyny, prosze o pomoc
Re: dlaczego warto podawać adres strony Sebastian 10/3/12 9:03 AM
Iwona, załóż proszę nowy wątek :)
Re: dlaczego warto podawać adres strony Mihell D. 1/26/13 5:25 AM
Iwona moje doświadczenia są następujące: nie zbadane są wyroki google próżno tracisz czas jeśli szukasz w nich logiki. ;) Komunikacja z google polega na systemie 0-1 "ok" vs "nie ok" co sprawia że bliżej mi do ciemnej strony mocy niż do współpracy z kimś kto nie ma czasu i ochoty ze mną gadać.
Re: dlaczego warto podawać adres strony dave84 1/28/13 12:55 AM
Logika jakaś tam jest, bo to zwykła maszyna ustala pozycje i dosyć łatwo ją rozgryźć, co do komunikacji to fakt, jest bardzo słaba, ale konkurencja również nie odpowiada na wszystko jak leci i w Google nie jest najgorsza. 
(unknown) 4/14/13 3:04 AM <This message has been deleted.>
Re: dlaczego warto podawać adres strony ef3r 5/31/13 1:16 PM
Z mojego punktu widzenia te forum służy tylko i wyłącznie do kapowania stron / zaplecz konkurencji.Można skutecznie wykorzystać zadając pytania retoryczne i pokazując co robi konkurencja samemu nie bedąc lepszym. Aktywność pracowników google jest tutaj bliska zeru. Brak konkretnej pomocy jedynie link do formularzy gdzie siedzą ludzie co nie wiedzą co robią. Nie mówię , że tego nie testowałem, bo testowałem ale ich działania przypominają grę w ruletkę. Nie będę tutaj opisywał sytuacji jakie miały miejsce, ale bardzo dokładnie przetestowałem wiele wariantów i prawdziwe oraz czysto symulacyjne podpuszczając ich. Nie wchodząc  w szczegóły co człowiek to inna decyzja.Taki burak kaspar co jakiś czas rzuci linkiem do formularza dla ludzi co nie umieją czytać na odwal się i to wszystko.Odnośnie tych pseudo regulaminów wytycznych to nie polecam tego przestrzegać, bo tylko zmarnujecie masę czasu a póżniej będziecie chcieli przestrzegać czegoś czego nie da się przestrzegać.Nawet pracownicy google czytaj polski burak kaspar nie przestrzegają tych zapisów. Tylko zawistny polak jakim jest kaspar mógłby wywalić z indexu sieć stron docelowych wysokiej jakości stawiając je na równi z child porn. Nawet gatewaye na paydaye/casino nie są kasowane z indeksu za linkowanie a tutaj nawet burak znalazł kilka 301.Czekałem na pierwszych pozycjach na jakiś komunikat odnośnie nienaturalnych linków, ale go nie dostałem bo ten burak zlamał regulamin podejmując akcje adekwatne do stron nie spełniających norm jakościowych. Na koniec mała rada uwazajcie na tego polaczka tutaj i nie dawajcie tutaj linków do swoich stron jeżeli nie jesteście w 100% czyści.Najlepiej z problemami to na forum google w innych językach lub odrazu uczyć się innego języka i na innych geo kręcić lody bo to co tutaj wyprawia ten burat jest karygodne.
Re: dlaczego warto podawać adres strony Namo 5/31/13 1:33 PM
Nie zapomnij spakować plecaka, w poniedziałek do szkoły.
Re: dlaczego warto podawać adres strony ef3r 5/31/13 2:28 PM
Kaspar cieciu czyń swoją powinność, bo twój wafel jest tak bezszczelny, że nawet na swojej stronie firmowej podpiętego swla "Toster Google+ Lukkos - projektowanie stron internetowych Warszawa tu kupić drukarka epson sx430 z CISS sklep z odzieżą, damską odzież damska najlepszej marki moda fashion ternd 2013 sklep odzież damska odzież damska sklep Rynek forex to przepis na sukces Sprawdzony przez profesjonalistów forex broker -zaufaj specjalistom. "

LINK: http://namo.pl/oferta.html.

Proponuje kasacje z indexu oraz nałożenie kar na strony linkowane za kupno linków. Prawdopodobnie to jego klienci.


Re: dlaczego warto podawać adres strony ef3r 5/31/13 2:32 PM
Zeby nie było później niejasności bo prawdopodobnie to tchórz i wykasuje linki. Adresy strony do których są umieszone linki z anachor tekstami czyli mamy tu do czynnienia nie tylko z manipulacją page rank ale również rankingiem :

http://www.lukkos.pl/  http://www.inksystem.pl/all-in-one-ciss/epson/stylus-sx430w.html  http://coveryou.pl/ http://www.idmtrader.pl/ http://www.idmsa.pl/
Re: dlaczego warto podawać adres strony Namo 5/31/13 2:46 PM
To prolink, naiwni kupują linki i wierzą że im to pomaga. Dla mnie bomba, raz na miesiąc jest na weekend w SPA :-)
(unknown) 6/5/13 3:44 PM <This message has been deleted.>
(unknown) 6/5/13 3:57 PM <This message has been deleted.>
(unknown) 6/5/13 4:01 PM <This message has been deleted.>
(unknown) 6/5/13 4:08 PM <This message has been deleted.>
Re: dlaczego warto podawać adres strony dave84 6/6/13 12:19 AM
Namo, a używasz go? Skąd wiesz, że nie pomaga?:]
Re: dlaczego warto podawać adres strony Sebastian 6/11/13 11:28 AM
Pomagać pewnie pomaga ... pytanie tylko w jakim okresie czasu :)
Re: dlaczego warto podawać adres strony Namo 6/11/13 11:33 AM
W łatwych frazach może coś tam pomaga. Ale na łatwych ciężko zarobić na prolinka.
This message has been hidden because it was flagged for abuse.
More topics »