Categories: Indeksowanie i ranking :

Naruszanie polityki jakościowej google - prośba o rady

Showing 1-5 of 5 messages
Naruszanie polityki jakościowej google - prośba o rady Jural 5/5/12 12:53 AM
Witam serdecznie,

po uruchomieniu strony http://tinyurl.com/cuwjp4c w grudniu 2011 roku ilość odwiedzin z wyszukiwarki google była zaskakująco duża. Po pewnym czasie (ok. 2 tygodnii) zauważyłem znaczny spadek do 5% wartości początkowej. Temat troszkę "olałem" bo skupiałem się na użytkownikach którzy aktywnie korzystają z serwisu i nie zależało mi bardzo na zwiększaniu ilości odwiedzin z google (myślałem, że z czasem zwiększy się naturalnie). Zacząłem się martwić, gdy rozbudowałem znacznie zawartość strony o nowe funkcjonalności, które już miały znamiona konkretnych słów kluczowych i powinny się znaleźć na zadowalających wynikach w google na frazy zawierające bardzo dużo konkretnych słów kluczowych. Ponadto zaniepokoił mnie fakt, że niektóre takie podstrony indeksują się lepiej na adres IP mojego serwera, niż domeny (!)

Poczytałem trochę o tej tematyce i dowiedziałem się, że google czasami nakłada filtr automatyczny na strony "niższej jakości", aby obniżyć je w wynikach wyszukiwania. Wysłałem request do google o rozpatrzenie poprawności strony (Reconsideration request). Dostałem odpowiedz w której jest informacja o tym, że naruszam wskazówki jakościowe (We've reviewed your site and we believe that some or all of your pages still violate our quality guidelines).

Prosiłbym o rady dotyczące miejsca, gdzie lub w jaki sposób nie przestrzegam polityki jakościowej google. Martwi mnie również fakt, że wiele dziwnych stron linkuje do mojej strony. Nigdy nie kupowałem żadnych linków, ani nie prowadziłem żadnej wymiany linków. Wiele z tych stron to automaty, lecz znajdują się wyżej w wynikach wyszukiwania na nazwę mojej domeny (lub słowo "cokupuja") niż zawartość z mojej strony.

z góry dziękuję za pomoc
Re: Naruszanie polityki jakościowej google - prośba o rady Colin 5/5/12 1:17 AM
Re: Naruszanie polityki jakościowej google - prośba o rady doctor 5/5/12 1:38 AM
Witam,

>ilość odwiedzin z wyszukiwarki google była zaskakująco duża. Po pewnym czasie (ok. 2 tygodnii) zauważyłem znaczny spadek
skończył się okres bonusowy, teraz trzeba ciężko pracować na pozycję strony.
Przy okazji nie liczyłbym na cuda ze stroną, która ma nieco ponad 4 miesiące. Inne strony mają po 4 lata.

Uwagi co do strony.
-przydałaby się optymalizacja tytułów na schemat: tytuł podstrony - Cokupuja.pl
-indeksowanie stron które nie zawierają żadnych produktów w kategorii np. Link
-większość "treści" w serwisie nie należy do Pana, pochodzą one z Allegro. Tego Google nie lubi. Pewnie słyszał Pan coś o banie na porównywarki cenowe z końca stycznia b.r.
Porównywarki miały dokładnie taką samą treść jak Pana serwis.
-mało linków przychodzących.

Wypadałoby jakoś ubogacić serwis, a nie tylko opierać się na gotowej treści.

Pozdrawiam
Rafał
(unknown) 5/5/12 1:45 AM <This message has been deleted.>
Re: Naruszanie polityki jakościowej google - prośba o rady Colin 5/5/12 1:47 AM
Porównywarki mają bazę produktów z wielu źródeł, a nie jednego, co ma bardzo duże znaczenie przy ocenie strony pod kątem spamu.

Kopia Allegro dodająca jedynie ID partnera do adresu będzie naruszała wskazówki jakościowe niezależnie od wprowadzonych optymalizacji.