Categories: Porady i wskazówki :

Poczta gmail

Showing 1-13 of 13 messages
Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 12:31 PM
Witam, otwieram niewielki serwis społecznościowy zależnie od grupy 600osób będzie rejestrować maile. Nie chce bardzo tego tłumaczyć, ale będzie się to odbywało grupami. 500-600osób razy niewiadoma. Tymczasem chciałbym aby można było otwierać u mnie skrzynkę mailową. Albo nawet, aby przy rejestracji generowała się automatycznie.

Chodzi dokładnie o wykorzystanie gmail'a w takiej funkcji jak wykorzystuje go www.g.pl czy www.sky.com - "email powered by google". Gdzie mogę znaleźć ceny, jeżeli rozwiązanie jest płatne. Mój serwis będzie komercyjny.
Liczę na odpowiedź bo nigdzie nie mogę się jej doszukać.
Re: Poczta gmail Lukas 5/6/09 12:40 PM
Google Apps(Google Aplikacje)
http://www.google.com/a/?hl=pl
Re: Poczta gmail Marek Karcz - kidzior 5/6/09 12:42 PM
Dla przedsięwzięć biznesowych przygotowane są rozwiązania biznesowe. Polecam zapoznanie się z odnośnikiem poniżej.

Powodzenia!
Re: Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 12:49 PM
Tak, mam już tę opcje: http://www.google.com/a/help/intl/pl/admins/editions_spe.html ,ale to jest zupełnie coś innego.
Macie panowie coś więcej? Na zasadzie przystosowania grafiki do rejestracji użytkownika itp ? głównie chodzi o cały proces zakładania i korzystania z maila w serwisie.
Re: Poczta gmail Marek Karcz - kidzior 5/6/09 12:58 PM
Chcesz, aby każdy użytkownik miał założone konto w Twojej domenie obsługiwanej przez Google/Gmail?
Re: Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 1:11 PM
O właśnie tak, o takie rozwiązanie mi chodzi.
Re: Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 1:12 PM
Wiem, że można robić przekierowania ,ale pewnie nie jest to uczciwe. A druga rzecz chciałbym mieć jeszcze dopasowaną tę grafikę.
Platforma jest de facto edukacyjna, będzie funkcjonować jako e-dziennik.
Re: Poczta gmail Marek Karcz - kidzior 5/6/09 1:19 PM
Sama idea posiadania kolejnego dla wielu osób konta e-mail, nawet jako przeznaczonego do celów edukacyjnych nie jest najlepszym rozwiązaniem. Zastanów się, czy może możesz tę sprawę rozwiązać w inny sposób. Np. pomyśl o logowaniu poprzez autoryzację Gmail. Osoby zajmujące się rozwojem CMS Joomla! pokazali, że jest to bardzo fajne rozwiązanie, działające również w obrębie własnej domeny.

Pierwszy, lepszy wynik poniżej.

Może podsunąłem Ci jakiś pomysł i nie będziesz musiał tak bardzo ingerować w procesy rejestracji swoich użytkowników. Uważam, że to bardziej.. hmm.. eleganckie rozwiązanie. :-)
Re: Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 1:31 PM
Czyli generalnie rejestracja odbywa się przez stronę google, a dopiero potem przez uwierzytelnianie następuje "podpięcie" pod domenę. I takich rozwiązań mogę używać za darmo tak? czyli tworząc numeryczną nazwe użytkownika np. "xa-12...@googlemail.com" można finalnie utworzyć z tego "nazwauzy...@mojadomena.pl" tak? zdaje się ,że to ostatnie pytanie :)
Re: Poczta gmail Marek Karcz - kidzior 5/6/09 1:39 PM
W obrębie swoich 'Apsów' możesz dodać nowego użytkownika (zakładam, że wiesz w jaki sposób). Nie ma możliwości połączenia konta Gmail (stricte) z kontem w Aps.No, chyba, że poprzez np. IMAP.


Ja to widzę tak: (niczego nie sugeruję, tylko tak podsuwam myśl na wieczór :-))
Wgłębiam się w możliwości jakie oferuje logowanie do serwisu poprzez autoryzację z konta Gmail. Ergo - jeżeli ktoś ma konto w usłudze Gmail - teoretycznie ma już konto w Twoich stronach (nawet Apsach!). Rezygnujesz z formularza rejestracji u siebie i zastępujesz go mechanizmem widzianym tak:

Wchodzę na stronę -> Mam formularz logowania -> Tutaj mogę się zalogować za pośrednictwem mojego konta Gmail.

Tyle. Żadnej rejestracji w inny sposób - osoba, która zostanie zalogowana, ma otwierane automatycznie konto w Twoim zmyślnym systemie i jest szczęśliwa, gdyż nie uzupełniała milionów pól, które są super ważne.

Pamiętaj, że jest to bardzo delikatny proces i musisz powiadomić, że ŻADNE informacje na temat konta Gmail NIE SĄ przechowywane na stronie a są wymagane przy logowaniu.

Pomyśl w taki sposób - Gmail jest bardzo podobny do usługi OpenID. Tym również możesz działać cuda. Więc działaj. :)
Re: Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 1:44 PM
Dzięki wielkie, zaczynam powoli ogarniać. Jeżeli będzie problematycznie powrócę :-) dzięki raz jeszcze.
Re: Poczta gmail marekczyzewski 5/6/09 1:45 PM
Ale swoja droga, właśnie znalazłem tutaj coś takiego: http://www.google.com/a/cpanel/education/new?hl=pl to chyba działa właśnie tak jak o tym myślałem.
Re: Poczta gmail Marek Karcz - kidzior 5/6/09 1:47 PM
Nie ma sprawy. :) Będę monitorował Twoje postępy. :)